Grabitja e karburantit në Ibë, arrestohet një nga autorët

Arrestohet një nga autorët e vjedhjes së karburantit në Ibë, dhjetë ditë ëm parë.Policia e Tiranës bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi Ergit Shyti, 20 vjeç, banues në Tiranë.Njoftimi i policisë:“Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi u arrit të dokumentohet me prova ligjore se ky shtetas është një nga autorët e dyshuar të vjedhjes medhunë në pikën e karburantit në fshatin Ibë ndodhur më datë 04.02.2017”.Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:– Tre telefona të markave të ndryshme.– Një portofol në të cilin gjendeshin njëqind egjashtë dhjetë e një mijë lekë të vjetra dhe dhjetë Euro (valute ).Specialistët e hetimit të krimeve po vazhdojnëhetimet për identifikimin e autorit të dytë të përfshirë në këtë ngjarje dhe vënien e tij para përgjegjsisë penale.Materialet i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të ‘’ Vjedhjes me Dhunë e kryer në bashkëpunim ‘’ parashikuar nga Neni 139 e 25 i Kodit Penal.

Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: