Dërgohen në urgjencë të lënduarit e tërmetit në Shkup

Dy orë më parë Shkupi dhe rrethinat e tij u tronditën nga një tërmet i fuqishëm që u llogarit në 5.1 sipas shkallës rihter. Ky tërmet është i dyti që prek zonën brenda ditës së sotme, pas tërmetit të mëngjesit që u regjistrua në shkallën 4.4 ballë.
Mediat maqedonase njoftojnë se nga tërmeti ka patur edhe persona të lënduar, që janë dërguar në urgjenca dhe spitale për të mrrë ndihmën mjekësore.
Nga ky tërmet ka pasur edhe të lënduar të cilët me urgjencë janë dërguar nëpër spitalet e Shkupit, më afër shtëpive të tyre!
Përndryshe, sot është e dyta herë që tërmeti e dridh Maqedoninë. Në mëngjes e dridhi me 4.4 shkallë të rihterit kurse tani me 5.1 shkallë.
Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: