Regjistrohet në gjykatë padia ndaj Veliajt, Presidenti kërkon 100 lekë dëmshpërblim

TIRANE-Eshtë regjistruar sot padia e Presidentit Bujar Nishani ndaj kreut të Bashkisë, Erion Veliaj në Gjykatën e Tiranës, e bërë publike nga kreu i shtetitpak ditë më parë.Çështja mban numrin 9499 dhe Presidenti Nishani kërkon nga pala e paditur që ta dëmshpërblejë për dëmin moral me vetëm 100 lekë.Presidenti kërkon gjithashtu “detyrimin e palës së paditur të përgënjeshtrojë deklaratat e bëra duke publikuar me shpenzimet e veta në emisionin “Opinion” të TV Klan dhe mediat kombëtare vendimin e Gjykatës”.

Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: