PD, Bulykbashi: Edi Rama në skandalin e “Panama Papers” me 200 mln euro?!

Panama Papers bëhet çështje në politikën shqiptare. Ka qenë Pandeli Majko i cili ka thënë se “uroj që nga ky skandali i Panamasë tëdalim të pastër, si majtas edhe djathtas.Se mos na dalë ndonjë emër dhe na sillni ndonjë nen tjetër të këtij projektligjit për dekriminalizimin”.Kështu është shprehur Majko gjatë diskutimeve në Komisionin e Ligjeve.Por a ka vertet politikanë shqiptarë të përfshirë në këtë skandal?.Sipas deputetit demokrat, Oert Bylykbashi, PO. “Kryeministri Edi Rama “ka 200 milionë euro në offshore”, tha deputeti demokrat në përgjigje të fjalës së Majkos.
Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: