Lirohet nga burgu Jurgen Kurti.

I riu qante gjatë gjithë kohës në sallën e gjyqit.Pavarësisht se Gjykata e Krimeve të Rënda i caktoi masën e sigurisë “arrest shtëpie”, JurgenKurtit nuk i pushonin lotët edhe kur gjykatësja po lexonte vendimin.Daja i tij, Leonard Ristani rezultoi si personi qëkreu vrasjen e Artur Kurtit. Ristani ka një plagë në shpatull dhe për disa ditë ka qëndruar në spital, sepse u plagos në sherrin me Artur Kurtin, burrin e motrës së tij. Ky i fundit mbeti i vdekur nga përleshja. Bashkëshortja e tij, Shpresa kishte kërkuar divorcing, por Artur Kurti dyshohet se e kishte dhunuar dhe ishte futur me forcë në shtëpi.
Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: