Tenton të korruptojë prokurorin me 36000 lekë, prangoset autori në Elbasan

Specialistët  për Krimin Ekonomik e  Financiar në Drejtorinë e Policisë   Qarkut     Elbasan,  nëbashkëpunim  me  Prokurorinë   e    Rrethit  Gjyqësor Elbasan,  bënë   arrestimin  në  flagrancë  të  shtetasit Gëzim   Peçi,   vjeç  46,  banues  në  fshatin   Krrabë  Tiranë.Ky  shtetas,u  arrestua    nga  efektivat  e  policisë,  pasi gjatë ditës  së  djeshme,  është  paraqitur   pranë Prokurorisë së  Rrethit  Gjyqësor  Elbasan, në zyrën  e prokurores A.XH  për ti dorëzuar një çertifikatë  familjare  dhe një vertetim të KMCAP, pasi Prokuroria e  Rrethit  Gjyqsorë  Elbasan  ka rregjistruar proçedimin penal Nr.1892 të vitit 2015 për nënën e tij shtetasen Z.P.Ky shtetas i ka thënë prokurores se kishtet një porosi nga nëna e tij  dhe  ka nxjerrë  një shumë parash prej 36.000 lekë, për tja dhënë Prokurores, e cila ka njoftuar menjëherë policinë ku dhe ështe bërë arrestimi në flagrancë i tij. Lekët u sekuestruan    në cilësinëe provës materiale.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: