Operacioni “Tragjas”, kapen 74.7 kg kanabis, trafikanti në kërkim

Policia ka finalizuar Operacionin e koduar “TRAGJASI” gjatë të cilit ka eekuestrohen74.7 kglëndë narkotike “Cannabis-sattiva” dhe shpallën në kërkim poseduesi i lëndës narkotike Krenar Bitraj, 24 vjeç, banues në fshatin Tragjas, Vlorë.Shpallja në kërkim e këtij shtetasi u bë për arsye se shërbimet e policisë, gjatë ndjekjes që i kanë bërë një automjeti tip “Nisan-Navara”,me targë: AA341IE, në pronësi të këtij shtetasi,e kanë gjetur atë të braktisur, në vendin e quajtur “Maruka” në fshatin Dukat.Në afërsi të automjetit u gjetën të hedhura në tokë 15 thasë me thurje, brenda të cilave ndodhej një sasi lënde narkotike prej74 kg e 700 gr, e llojit “Cannabis”(në formë gjethe dheboçe).Policia ka sekuestruar lëndën narkotike, automjetin tip “Nisan-Navara”, materiale të tjera për ekzaminime laboratorike si dhe po kryen hetimet për zbulimin e personave të tjerë të implikuar në këtë ngjarje.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: