Vrau me thikë adoleshentin në Korcë, arrestohet 15-vjecari

Arrestohet doleshenti i dyshuar per vrasjen me thike te ndodhur diten e djeshme ne Korce. Burimet zyrtare kane thene se nga  Specialistët e Seksionit për Krimet kundër përsonit, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancëi shtetasitA.F, vjeç 15, banues në fshatin Qatrom, Korçë.Sipas policise, arrestimi i tij u bë pasi, mbrëmjen e djeshme, në Qatrom, pas një konflikti të çastit për motive të dobta, ka goditur me mjet të mprehtë (thikë) në qafë shtetasin R.K, vjeç 17, banues në Qatrom, i cili për shkak të plagës së marrë, ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal të Korçës.“Autori i dyshuar, u kap nga efektivët e Policisësë Korçës, disa ore pasi kishte  ndodhur ngjarja, i fshehur në një lokal, pranë këtij fshati.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë,  për veprime të mëtejshme për veprën penale  “Vrasja me dashje” parashikuar nga neni 76 i  Kodit Penal”, theksoipolicia e Korces.
Sipas saj, dy adoleshentet kane pasur nje konflikt mes tyre pasi kane luajtur ne lojera fatideri pak para mesnates.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: