Kamioni pa shofer udhëton rrugëve të Gjermanisë

Kamioni pa shofer ka udhëtuar prej Shtutgarditderi në Dankendorf, kamioni i prodhuesit gjerman Daimler.Ky kamion ka shfrytëzuar kamerat dhe radarët që të mbrohet nga përplasjet, ndërsa rrugëtimi tij është komanduar nga larg.Për çdo rast, në kabinë ka qëndruar një shofer,i gatshëm të marrë kontrollin për të papritura.Mecedes-Benz Astros është i pajisur me sistemin e “pilotit të rrugëtimit”, që i lejon të lëvizë në vende të caktuara.Udhëtimi nëpër autostradën gjermane ka shkuar siç ishte parashikuar, duke dhënë shenja që ky lloj kamioni do të dalë në shitje së shpejti.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: