Erion Brace: Ja pse i thashë Eduart Halimit “o legen, o legen”

Deputeti Erion Braçe, iu drejtua dje disa here deputetit demokrat, Eduard Halimi: “Boll o legen, boll o maskara”.Kjo revoltë e tij erdhi për shkak se Halimi po vazhdonte fjalën, edhe pse kryesuesja e seancës i kërkonte ta ndërpriste.Në një postim në FB, Braçe ka shpjeguar se përse ofendoi kolegun.“Natyrisht qe deputetit ne fjale i kam thene legen, madje dhe ca me teper. E di pse? Sepsekam dy vjet qe rri ne Kuvend duke pritur deri ne 6 ore rresht per te marre nje here te vetme fjalen, kur te tjere si ky deputeti e marrin fjalenme dhune, disa here rresht madje, pa respektuar rendin e dites dhe radhen e vendosur nga kryetaret e grupeve,” shkruan Braçe.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: