PD, Nebiaj: E shkarkuan nga OSHEE pas 17 vitesh, gruaja tenton vetëvrasjen

Partia Demokratike, me ane te zëdhënëses Oriela Nebijaj, ka denoncuar ato që i quan “spastrime të pamotivuara të qeverisë për të hapur vende pune për militantët e saj”.“Drama e 41-vjeçares Nexhmije Bushi, nënës dhe bashkëshortes nga Burreli, që tentoi vetvrasjen pas largimit nga puna, është pjesë etragjedisë që po shkakton prej dy vitesh qeveria me spastrimet e pamotivuara, për të hapur vende pune për militantët e saj”, tha Nebiaj.Sipas saj, Nexhmije Bushi ka arsimin e duhur për punën që bën në OSHEE dhe ajo punon nëkëtë sektor prej 17 vitesh.“Por i besuari i Edi Ramës në Burrel, kryetari socialist që është dhe shef i madh i Operatorittë Shpërndarjes së Energjisë për rajonin, e ka hedhur në rrugë pa asnjë motiv, për t’i hapur vendin militantit pa arsimin përkatës”, tha Nebijaj.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: