Lajm i keq: Facebook ndryshon....

Facebook ka ndryshuar pa shumë zhurmë logon e vet, që dallon shumë pak në krahasim me të kaluarën.Rrjeti social ka sjell shkronja më të holla dhe shkronjën A në formë më të rrumbullakët.“Pasi që tani jemi përforcuar, tani do të modernizojmë logon për ta bërë atë më shoqërore”, ka thënë Josh Higgins nga Facebooku.Shkronjat e bardha janë më të pastra në pajisjet mobile, ku qarkullon 87 për qind e trafikut të Facebookut.Logoja e re e Facebookut do të jetë pjesë e rrjetit social shumë shpejt.


Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: