Arrestohet ish-juristi i Hipotekës së Vlorës

Policia e Vlorës ka arrestuar ish-Juristin e hipotekes se ketij qyteti te shpallur në kërkim për “Shpërdorim Detyre”! Burimet zyrtare thane se shtetasi Vladimir Fitim Haxhiraj, 41-vjeç, banues në Vlorë, ra ne pranga pasi akuzohet per falsifikim dokumentesh. “Ky shtetas gjatë kohës që ka ushtruar detyrën si Jurist-Hipoteke në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, nëpërmjet fallsifikimit të dokumentave, ka regjistruar sipërfaqe të ndryshme pronash në favor të personave të tretë në kundërshtim me Ligjin”, tha policia. Sipas saj, Vladimir Haxhiraj ka qenë shpallur në kërkim më datë 10.04.2015 dhe është dënuar më 1-Vit e 6-Muaj Burg.
Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: