LUFT NE LAZARAT

Policia ka bërë identifikimin e grupit të personave të armatosur që kanë qëlluar ndaj policisë, e pas të shtënave lanë të vdekur efektivin e RENEA-s dhe plagosën dy të tjerë.

Policia ne Lazarat

Ora 13: 26

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur në spitalin e Traumës në Tiranë, për të parë nga afër gjendjen e dy policëve të plagosur në Lazarat.


Ora 13:00
Drejtori i spitalit të Politraumës, tha në një prononcim për mediat se “dy të plagosurit erdhën nga spitali i Gjirokastrës, nuk kanë pasur probleme. Njëri ka një plagë në kokë sipërfaqësore, tjetri ka një plagë në shpatull. Besoj se nuk do të ketë pasoja, nuk do të ketë nevojë për ndërhyrje”.

Ora 12:47
Kreu i qeverisë, Edi Rama, shoqëruar nga ministri i Brendshëm, Tahiri dhe ministri i Shendetësisë, beqja kanë vizituar dy efektivët e plagosur në aksionin në Lazarat, që vetëm pak kohë më parë mbërritën në Spitalin e Traumës ne kryeqytet.

Rama, Tahiri e Beqaj ne Spitalin e Traumes

Ora 12:25

Ne kuader te aksionit policor pas ngjarjeve ne Lazarat, policia bene me dije se gjate kontrollit te ushtruar ne Lazarat eshte bere i mundur dhe sekuestrimi i nje automjeti tip benz te bardhe.

Ne te jane gjetur dhe sekuestruar 2 pushke, nje automatik tip kallashnikov, 1 granate, nje kasete me fisheke, nje kembez mitralozi si dhe tre aparate celulare dhe tre qese farmaceutike te dyshuara me lene narkotike te llojit kokaine. “U be shoqerimi i drejtuesit te mjetit Xh.M”- njofton policia.


Ora 12.03
Mberrin ne Spitalin Ushtarak helikopteri me trupat e dy efektiveve te plagosur ne Lazarat.

Efektivet e RENEA-s ne Spitalin Ushtarak

ORA: 11:50
Risinin të shtënat në Lazarat. Deri pak më parë, ndërkohë që pritej ndërhyrja e policisë, të shtënat ishin ndalur.

ORA 11:38

Nuk bëhet me dije zyrtarisht se sa është numri i personave të armatosur, por burime policore theksojnë se tashmë zona është rrethuar.

Nga çasti në çast pritet ndërhyrja e policisë për neutralizimin e rebelëve të armatosur.

Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: