Galaxy A8 telefoni më i hollë nga Samsung

Samsung po punon për të zgjeruar linjën e modeleve A dhe me lançimin e Galaxy A8. Modeli i ri Samsug do të jetë telefoni më i hollë që kompania ka sjellë deri më tani në treg. Telefoni do të jetë 5.94mm">94mm i hollë në krahasim me Galaxy A7 me 6.3mm, dhe Galaxy S6 me 6.8mm. Galaxy A8 pritet të përfshijnë edhe ekranin me 5.7-inç Full HD Super AMOLED, procesorin octa-core. Snapdragon 615 CPU, 2GB RAM, 16GB memmorie të brendshme, kamerën me 16MP, atë të përparmen me 5MP, lidhjen për rrjetin LTE, baterinë me 3,050mAh, Android 5.1.1 Lollipop si dhe dimensionet: 158 x 76.77 x 5.94mm">94mm.
Share on Google Plus

About albania wap

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments: